Transistors - IGBTs - ModulesPowerex Inc. CM200TU-12H
CM200TU-12H
5S-CM200TU-12H
CM200TU-12H
IGBT MOD 6PAC 600V 200A U SER
Product Description
| Series: | IGBTMOD? |
| IGBT Type: | - |
| Configuration: | Three Phase Inverter |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 600V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200A |
| Power - Max: | 650W |
| Vce(on) (Max) @ Vge: | 3V @ 15V |
| Ic: | 200A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1mA |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce: | 17.6nF @ 10V |