ZXMP10A17E6QTA
5S-ZXMP10A17E6QTA
ZXMP10A17E6QTA
MOSFET P-CH 100V 1.3A SOT23-6
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
FET Type:P-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:1.3A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:6V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 250??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:10.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:424pF @ 50V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):1.1W (Ta)
Rds On (Max) @ Id:350 mOhm @ 1.4A
Vgs:10V