Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated ZXMN10A25GTA
ZXMN10A25GTA
5S-ZXMN10A25GTA
ZXMN10A25GTA
MOSFET N-CH 100V 2.9A SOT223
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 100V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 2.9A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 10V |
| Min Rds On): | 4V @ 250??????A |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 17nC @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 859pF @ 50V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | ??????20V |
| Vgs (Max): | - |
| FET Feature: | 2W (Ta) |
| Power Dissipation (Max): | 125 mOhm @ 2.9A |
| Rds On (Max) @ Id: | 10V |