ZXMN10A08GTA
5S-ZXMN10A08GTA
ZXMN10A08GTA
MOSFET N-CH 100V 2A SOT223
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:2A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:6V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2V @ 250??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:7.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:405pF @ 50V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):2W (Ta)
Rds On (Max) @ Id:250 mOhm @ 3.2A
Vgs:10V