Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated ZXMN10A08E6TA
ZXMN10A08E6TA
5S-ZXMN10A08E6TA
ZXMN10A08E6TA
MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT-23-6
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 100V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 1.5A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 6V |
| Min Rds On): | 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 250??????A |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 7.7nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 405pF @ 50V |
| Vgs (Max): | ??????20V |
| FET Feature: | - |
| Power Dissipation (Max): | 1.1W (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id: | 250 mOhm @ 3.2A |
| Vgs: | 10V |