Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated ZXM64N035GTA
ZXM64N035GTA
5S-ZXM64N035GTA
ZXM64N035GTA
MOSFET N-CH 35V 6.7A SOT223
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 35V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 4.8A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 6.7A (Tc) |
| Min Rds On): | 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 1V @ 250??????A |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 27nC @ 10V |
| Vgs (Max): | 950pF @ 25V |
| FET Feature: | ??????20V |
| Power Dissipation (Max): | - |
| Rds On (Max) @ Id: | 2W (Ta) |
| Vgs: | 50 mOhm @ 3.7A |
| Operating Temperature: | 10V |