Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated ZVP2120ASTZ
ZVP2120ASTZ
5S-ZVP2120ASTZ
ZVP2120ASTZ
MOSFET P-CH 200V 0.12A TO92-3
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| FET Type: | P-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 200V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 120mA (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 10V |
| Min Rds On): | 3.5V @ 1mA |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 100pF @ 25V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | ??????20V |
| Vgs (Max): | - |
| FET Feature: | 700mW (Ta) |
| Power Dissipation (Max): | 25 Ohm @ 150mA |
| Rds On (Max) @ Id: | 10V |