Transistors - FETs, MOSFETs - SingleToshiba Semiconductor and Storage TK50P03M1(T6RSS-Q)
TK50P03M1(T6RSS-Q)
5S-TK50P03M1(T6RSS-Q)
TK50P03M1(T6RSS-Q)
MOSFET N-CH 30V 50A DP TO252-3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | U-MOSVI-H |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 50A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 4.5V |
| Min Rds On): | 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.3V @ 200??????A |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 25.3nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1700pF @ 10V |
| Vgs (Max): | ??????20V |
| FET Feature: | - |
| Power Dissipation (Max): | 47W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id: | 7.5 mOhm @ 25A |
| Vgs: | 10V |