SUM90P10-19L-E3DKR-ND
5S-SUM90P10-19L-E3DKR-ND
SUM90P10-19L-E3DKR-ND
Vishay Siliconix
Product Description
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
FET Type:Active
Technology:P-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:100V
Drive Voltage (Max Rds On:90A (Tc)
Min Rds On):4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:3V @ 250??????A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:326nC @ 10V
Vgs (Max):11100pF @ 50V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:13.6W (Ta)
Vgs:375W (Tc)
Operating Temperature:19 mOhm @ 20A
Supplier Device Package:10V
Supplier Device Package:-55??????C ~ 175??????C (TJ)
Package / Case:Surface Mount
Other:TO-263 (D2Pak)
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated