SUM110P04-04L-E3CT-ND
5S-SUM110P04-04L-E3CT-ND
SUM110P04-04L-E3CT-ND
Vishay Siliconix
Product Description
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
FET Type:Active
Technology:P-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:40V
Drive Voltage (Max Rds On:110A (Tc)
Min Rds On):4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:3V @ 250??????A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:350nC @ 10V
Vgs (Max):11200pF @ 25V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:3.75W (Ta)
Vgs:375W (Tc)
Operating Temperature:4.2 mOhm @ 30A
Supplier Device Package:10V
Supplier Device Package:-55??????C ~ 175??????C (TJ)
Package / Case:Surface Mount
Other:TO-263 (D2Pak)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated