SUM110N06-3M9H-E3DKR-ND
5S-SUM110N06-3M9H-E3DKR-ND
SUM110N06-3M9H-E3DKR-ND
Vishay Siliconix
Product Description
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
FET Type:Active
Technology:N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:60V
Drive Voltage (Max Rds On:110A (Tc)
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4.5V @ 250??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:300nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:15800pF @ 25V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):3.75W (Ta)
Rds On (Max) @ Id:375W (Tc)
Vgs:3.9 mOhm @ 30A
Operating Temperature:10V
Supplier Device Package:-55??????C ~ 175??????C (TJ)
Supplier Device Package:Surface Mount
Package / Case:TO-263 (D2Pak)
Other:TO-263-3
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated