STW11NM80
5S-STW11NM80
STW11NM80
MOSFET N-CH 800V 11A TO-247
Product Description
Packaging:Tube
Series:MDmesh?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):800V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:11A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):5V @ 250??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:43.6nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:1630pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????30V
Vgs (Max):-
FET Feature:150W (Tc)
Power Dissipation (Max):400 mOhm @ 5.5A
Rds On (Max) @ Id:10V
Vgs:-65??????C ~ 150??????C (TJ)
Operating Temperature:Through Hole
Supplier Device Package:TO-247-3
Package / Case:
Other:
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated