RRR015P03TL
5S-RRR015P03TL
RRR015P03TL
MOSFET P-CH 30V 1.5A TSMT3
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
FET Type:P-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:1.5A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:4V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:6.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:230pF @ 10V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):540mW (Ta)
Rds On (Max) @ Id:160 mOhm @ 1.5A
Vgs:10V