RHP020N06T100
5S-RHP020N06T100
RHP020N06T100
MOSFET N-CH 60V 2A SOT-89
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:2A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:4V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:14nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:140pF @ 10V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):500mW (Ta)
Rds On (Max) @ Id:200 mOhm @ 2A
Vgs:10V