PSMN7R0-30YLC
5S-PSMN7R0-30YLC
PSMN7R0-30YLC
Nexperia USA Inc.
Product Description
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:30V
Drive Voltage (Max Rds On:61A (Tc)
Min Rds On):4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:1.95V @ 1mA
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:16nC @ 10V
Vgs (Max):1057pF @ 15V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:48W (Tc)
Vgs:7.1 mOhm @ 20A
Operating Temperature:10V