PSMN045-80YS
5S-PSMN045-80YS
PSMN045-80YS
Nexperia USA Inc.
Product Description
Packaging:1500
Series:Tape & Reel (TR)
FET Type:Active
Technology:N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:80V
Drive Voltage (Max Rds On:24A (Tc)
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:12.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:675pF @ 40V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):56W (Tc)
Rds On (Max) @ Id:45 mOhm @ 5A
Vgs:10V