NTD24N06LT4G
5S-NTD24N06LT4G
NTD24N06LT4G
MOSFET N-CH 60V 24A DPAK
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:24A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:5V
Min Rds On):2V @ 250??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:32nC @ 5V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:1140pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????15V
Vgs (Max):-
FET Feature:1.36W (Ta)
Power Dissipation (Max):62.5W (Tj)
Rds On (Max) @ Id:45 mOhm @ 10A
Vgs:5V