Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated NMSD200B01-7
NMSD200B01-7
5S-NMSD200B01-7
NMSD200B01-7
MOSFET N-CH 60V 0.2A SOT363
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 60V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 200mA (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 5V |
| Min Rds On): | 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3V @ 1mA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | - |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 50pF @ 25V |
| Vgs (Max): | ??????20V |
| FET Feature: | Schottky Diode (Isolated) |
| Power Dissipation (Max): | 200mW (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id: | 3 Ohm @ 50mA |
| Vgs: | 5V |