IXTH48P20P
5S-IXTH48P20P
IXTH48P20P
MOSFET P-CH 200V 48A TO-247
Product Description
Packaging:Tube
Series:PolarP?
FET Type:P-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:48A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):4.5V @ 250??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:103nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:5400pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:462W (Tc)
Power Dissipation (Max):85 mOhm @ 500mA
Rds On (Max) @ Id:10V