IXTH30N60L2
5S-IXTH30N60L2
IXTH30N60L2
MOSFET N-CH 600V 30A TO-247
Product Description
Packaging:Tube
Series:Linear L2?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:30A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):4.5V @ 250??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:335nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:10700pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:540W (Tc)
Power Dissipation (Max):240 mOhm @ 15A
Rds On (Max) @ Id:10V