IXFN200N07-ND
5S-IXFN200N07-ND
IXFN200N07-ND
IXYS
Product Description
Packaging:1
Series:Tube
FET Type:Active
Technology:N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:70V
Drive Voltage (Max Rds On:200A
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 8mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:480nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:9000pF @ 25V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):520W (Tc)
Rds On (Max) @ Id:6 mOhm @ 500mA
Vgs:10V