IXFK180N25T
5S-IXFK180N25T
IXFK180N25T
MOSFET N-CH 250V 180A TO-264
Product Description
Packaging:Tube
Series:GigaMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:180A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):5V @ 8mA
Vgs(th) (Max) @ Id:345nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:28000pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:1390W (Tc)
Power Dissipation (Max):12.9 mOhm @ 60A
Rds On (Max) @ Id:10V