IXFH58N20
5S-IXFH58N20
IXFH58N20
MOSFET N-CH 200V 58A TO-247AD
Product Description
Packaging:Tube
Series:HiPerFET?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:58A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):4V @ 4mA
Vgs(th) (Max) @ Id:220nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:4400pF @ 25V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:300W (Tc)
Power Dissipation (Max):40 mOhm @ 29A
Rds On (Max) @ Id:10V