IPW60R125C6
5S-IPW60R125C6
IPW60R125C6
MOSFET N-CH 600V 30A TO247
Product Description
Packaging:Tube
Series:CoolMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:30A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):3.5V @ 960??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:96nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:2127pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:219W (Tc)
Power Dissipation (Max):125 mOhm @ 14.5A
Rds On (Max) @ Id:10V