IPP65R190CFDXKSA1
5S-IPP65R190CFDXKSA1
IPP65R190CFDXKSA1
MOSFET N-CH 650V 17.5A TO220
Product Description
Packaging:Tube
Series:CoolMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:17.5A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):4.5V @ 730??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:68nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:1850pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:151W (Tc)
Power Dissipation (Max):190 mOhm @ 7.3A
Rds On (Max) @ Id:10V