IPP60R600C6
5S-IPP60R600C6
IPP60R600C6
MOSFET N-CH 600V 7.3A TO220
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:7.3A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):3.5V @ 200??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:20.5nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:440pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:63W (Tc)
Power Dissipation (Max):600 mOhm @ 2.4A
Rds On (Max) @ Id:10V