IPLU300N04S41R1XTMA1
5S-IPLU300N04S41R1XTMA1
IPLU300N04S41R1XTMA1
MOSFET N-CH 8HSOF
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:Automotive
FET Type:OptiMOS?
Technology:Active
Drain to Source Voltage (Vdss):N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:MOSFET (Metal Oxide)
Drive Voltage (Max Rds On:40V
Min Rds On):300A (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:4V @ 125??????A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:151nC @ 10V
Vgs (Max):12090pF @ 25V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:300W (Tc)
Vgs:1.15 mOhm @ 100A
Operating Temperature:10V