IPD70R1K4CEAUMA1
5S-IPD70R1K4CEAUMA1
IPD70R1K4CEAUMA1
MOSFET N-CH 700V 5.4A TO252-3
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:CoolMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):700V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:5.4A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):3.5V @ 130??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:10.5nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:225pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):Super Junction
FET Feature:53W (Tc)
Power Dissipation (Max):1.4 Ohm @ 1A
Rds On (Max) @ Id:10V