IPD30N10S3L34ATMA1
5S-IPD30N10S3L34ATMA1
IPD30N10S3L34ATMA1
MOSFET N-CH 100V 30A TO252-3
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:30A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:4.5V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.4V @ 29??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:31nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1976pF @ 25V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):57W (Tc)
Rds On (Max) @ Id:31 mOhm @ 30A
Vgs:10V