IPD082N10N3GATMA1
5S-IPD082N10N3GATMA1
IPD082N10N3GATMA1
MOSFET N-CH 100V 80A TO252-3
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:80A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:6V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:3.5V @ 75??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:55nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:3980pF @ 50V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):125W (Tc)
Rds On (Max) @ Id:8.2 mOhm @ 73A
Vgs:10V