IPA60R199CPXKSA1
5S-IPA60R199CPXKSA1
IPA60R199CPXKSA1
MOSFET N-CH 650V 16A TO220-3
Product Description
Packaging:Tube
Series:CoolMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:16A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):3.5V @ 1.1mA
Vgs(th) (Max) @ Id:43nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:1520pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:34W (Tc)
Power Dissipation (Max):199 mOhm @ 9.9A
Rds On (Max) @ Id:10V