FQT4N20LTF
5S-FQT4N20LTF
FQT4N20LTF
MOSFET N-CH 200V 0.85A SOT-223
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:QFET?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:850mA (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:5V
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2V @ 250??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:5.2nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:310pF @ 25V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):2.2W (Tc)
Rds On (Max) @ Id:1.35 Ohm @ 425mA
Vgs:10V