Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated DMN3008SFG-7
DMN3008SFG-7
5S-DMN3008SFG-7
DMN3008SFG-7
MOSFET N-CH 30V 17.6A POWERDI
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 17.6A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 4.5V |
| Min Rds On): | 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.3V @ 250??????A |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 86nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 3690pF @ 10V |
| Vgs (Max): | ??????20V |
| FET Feature: | - |
| Power Dissipation (Max): | 900mW (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id: | 4.6 mOhm @ 13.5A |
| Vgs: | 10V |