Transistors - FETs, MOSFETs - SingleDiodes Incorporated DMG4413LSS-13
DMG4413LSS-13
5S-DMG4413LSS-13
DMG4413LSS-13
MOSFET P-CH 30V 10.5A SOP8L
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| FET Type: | P-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 10.5A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 4.5V |
| Min Rds On): | 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.1V @ 250??????A |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 46nC @ 5V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 4965pF @ 15V |
| Vgs (Max): | ??????20V |
| FET Feature: | - |
| Power Dissipation (Max): | 1.7W (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id: | 7.5 mOhm @ 13A |
| Vgs: | 10V |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C (TJ) |
| Supplier Device Package: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154 |
| Other: | 3.90mm Width) |