BUK9275-100A
5S-BUK9275-100A
BUK9275-100A
Nexperia USA Inc.
Product Description
Packaging:2500
Series:Tape & Reel (TR)
FET Type:AEC-Q101
Technology:TrenchMOS?
Drain to Source Voltage (Vdss):Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:N-Channel
Drive Voltage (Max Rds On:MOSFET (Metal Oxide)
Min Rds On):100V
Vgs(th) (Max) @ Id:21.7A (Tc)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:10V
Vgs (Max):2V @ 1mA
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):1690pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id:??????10V
Vgs:-
Operating Temperature:88W (Tc)
Supplier Device Package:72 mOhm @ 10A
Supplier Device Package:10V