BUK92150-55A
5S-BUK92150-55A
BUK92150-55A
Nexperia USA Inc.
Product Description
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
FET Type:AEC-Q101
Technology:TrenchMOS?
Drain to Source Voltage (Vdss):Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:N-Channel
Drive Voltage (Max Rds On:MOSFET (Metal Oxide)
Min Rds On):55V
Vgs(th) (Max) @ Id:11A (Tc)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:10V
Vgs (Max):2V @ 1mA
FET Feature:6nC @ 5V
Power Dissipation (Max):338pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id:??????15V
Vgs:-
Operating Temperature:36W (Tc)
Supplier Device Package:125 mOhm @ 5A
Supplier Device Package:10V