Transistors - FETs, MOSFETs - SingleInfineon Technologies BSC12DN20NS3 G
BSC12DN20NS3 G
5S-BSC12DN20NS3 G
BSC12DN20NS3 G
MOSFET N-CH 200V 11.3A 8TDSON
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | OptiMOS? |
| FET Type: | N-Channel |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 200V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C: | 11.3A (Tc) |
| Drive Voltage (Max Rds On: | 10V |
| Min Rds On): | 4V @ 25??????A |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 8.7nC @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 680pF @ 100V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | ??????20V |
| Vgs (Max): | - |
| FET Feature: | 50W (Tc) |
| Power Dissipation (Max): | 125 mOhm @ 5.7A |
| Rds On (Max) @ Id: | 10V |