BSC123N08NS3GATMA1
5S-BSC123N08NS3GATMA1
BSC123N08NS3GATMA1
MOSFET N-CH 80V 55A TDSON-8
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:11A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:55A (Tc)
Min Rds On):6V
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:3.5V @ 33??????A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:25nC @ 10V
Vgs (Max):1870pF @ 40V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:2.5W (Ta)
Vgs:66W (Tc)
Operating Temperature:12.3 mOhm @ 33A
Supplier Device Package:10V