BSC047N08NS3GATMA1
5S-BSC047N08NS3GATMA1
BSC047N08NS3GATMA1
MOSFET N-CH 80V 100A TDSON-8
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:OptiMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:18A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:100A (Tc)
Min Rds On):6V
Vgs(th) (Max) @ Id:10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:3.5V @ 90??????A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:69nC @ 10V
Vgs (Max):4800pF @ 40V
FET Feature:??????20V
Power Dissipation (Max):-
Rds On (Max) @ Id:2.5W (Ta)
Vgs:125W (Tc)
Operating Temperature:4.7 mOhm @ 50A
Supplier Device Package:10V