BSC017N04NS G
5S-BSC017N04NS G
BSC017N04NS G
MOSFET N-CH 40V 100A TDSON-8
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:OptiMOS?
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:30A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On:100A (Tc)
Min Rds On):10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 85??????A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:108nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:8800pF @ 20V
Vgs (Max):??????20V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):2.5W (Ta)
Rds On (Max) @ Id:139W (Tc)
Vgs:1.7 mOhm @ 50A
Operating Temperature:10V