Transistors - Bipolar (BJT) - SingleDiodes Incorporated ZXTS1000E6TA
ZXTS1000E6TA
5S-ZXTS1000E6TA
ZXTS1000E6TA
TRANS PNP 12V 1.25A SOT23-6
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | PNP + Diode (Isolated) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1.25A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 240mV @ 100mA |
| Ic: | 1.25A |
| Illumination: | 10nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 200 @ 500mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 885mW |
| Frequency - Transition: | 220MHz |