Transistors - Bipolar (BJT) - SingleDiodes Incorporated ZXTP19100CFFTA
ZXTP19100CFFTA
5S-ZXTP19100CFFTA
ZXTP19100CFFTA
TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 275mV @ 200mA |
| Ic: | 2A |
| Illumination: | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 200 @ 100mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 1.5W |
| Frequency - Transition: | 142MHz |