Transistors - Bipolar (BJT) - SingleDiodes Incorporated ZXTP05120HFFTA
ZXTP05120HFFTA
5S-ZXTP05120HFFTA
ZXTP05120HFFTA
TRANS PNP DARL 120V 1A SOT23F-3
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | PNP - Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 120V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 2V @ 2mA |
| Ic: | 2A |
| Illumination: | 10??????A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 3000 @ 1A |
| Vce: | 5V |
| Power - Max: | 1.5W |
| Frequency - Transition: | 150MHz |