Transistors - Bipolar (BJT) - SingleDiodes Incorporated ZXTN25100DGTA
ZXTN25100DGTA
5S-ZXTN25100DGTA
ZXTN25100DGTA
TRANS NPN 100V 3A SOT223
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mV @ 600mA |
| Ic: | 3A |
| Illumination: | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 300 @ 10mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 3W |
| Frequency - Transition: | 175MHz |