RXT2222AT100
5S-RXT2222AT100
RXT2222AT100
TRANS NPN MPT3
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:-
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):40V
Vce Saturation (Max) @ Ib:1V @ 50mA
Ic:500mA
Illumination:100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:100 @ 150mA
Vce:10V
Power - Max:500mW
Frequency - Transition:300MHz