Transistors - Bipolar (BJT) - SingleMPS4250ARLRMG MPS4250ARLRMGOS-ND
MPS4250ARLRMGOS-ND
5S-MPS4250ARLRMGOS-ND
MPS4250ARLRMGOS-ND
ON Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 16000 |
| Series: | Tape & Box (TB) |
| Transistor Type: | Obsolete |
| Current - Collector (Ic) (Max): | PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 40V |
| Ic: | 250mV @ 500??????A |
| Illumination: | 10mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 10nA (ICBO) |
| Vce: | 250 @ 10mA |
| Power - Max: | 5V |
| Frequency - Transition: | 625mW |