Transistors - Bipolar (BJT) - SingleAeroflex Metelics JANTXV2N5153L
JANTXV2N5153L
5S-JANTXV2N5153L
JANTXV2N5153L
Division of MACOM
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Bulk |
| Transistor Type: | MIL-PRF-19500/545 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | PNP |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 2A |
| Ic: | 80V |
| Illumination: | 1.5V @ 500mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 5A |
| Vce: | 50??????A |
| Power - Max: | 70 @ 2.5A |
| Frequency - Transition: | 5V |
| Operating Temperature: | 1W |