Transistors - Bipolar (BJT) - SingleDiodes Incorporated DXT13003DG-13
DXT13003DG-13
5S-DXT13003DG-13
DXT13003DG-13
TRANS NPN 450V 1.3A SOT223
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1.3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 450V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 400mV @ 250mA |
| Ic: | 1A |
| Illumination: | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 16 @ 500mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 700mW |
| Frequency - Transition: | 4MHz |