BC80740B5003XT
5S-BC80740B5003XT
BC80740B5003XT
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Transistor Type:PNP
Current - Collector (Ic) (Max):500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):45V
Vce Saturation (Max) @ Ib:700mV @ 50mA
Ic:500mA
Illumination:100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:250 @ 100mA
Vce:1V
Power - Max:330mW
Frequency - Transition:200MHz