2SD2537T100V
5S-2SD2537T100V
2SD2537T100V
TRANS NPN 25V 1.2A SOT-89
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):1.2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):25V
Vce Saturation (Max) @ Ib:300mV @ 10mA
Ic:500mA
Illumination:300nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:820 @ 500mA
Vce:5V
Power - Max:2W
Frequency - Transition:200MHz
Operating Temperature:150??????C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:TO-243AA
Supplier Device Package:MPT3
Other:,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)